Fotowoltaika – dlaczego warto?

Your search results

Fotowoltaika – dlaczego warto?

Opublikowany przez admin w 30 grudnia, 2020
0

W ostatnim czasie coraz częściej na dachach domów – zarówno na wsi, jak i w miastach – można spotkać panele słoneczne. Odpowiadają one za produkcję energii elektrycznej w sposób przyjazny dla środowiska. Rosnąca popularność odnawialnych źródeł energii wiąże się z podwyżkami cen prądu, a także większą świadomością społeczeństwa na temat ochrony środowiska naturalnego. Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają produkowanie własnego, ekologicznego prądu przy maksymalnym zaoszczędzeniu pieniędzy.

Na czym polega instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika pozwala na ekologiczne wytwarzanie energii elektrycznej wykorzystujący w tym celu promieniowanie słoneczne. To dobre rozwiązanie w przypadku chęci zaoszczędzenia dużej kwoty pieniędzy oraz zminimalizowania kosztów utrzymania nieruchomości:

  • panele zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych, które przyjmują promienie słoneczne,
  • zjawisko fotowoltaiczne, czyli światło słoneczne zostaje przekształcone w prąd stały,
  • następnie w falowniku prąd stały zostaje zmieniony na prąd zmienny, który to dalej płynie do gniazdek,
  • prąd zasila sprzęty domowe, a jego nadmiar płynie do sieci elektrycznej skąd później można pobrać jego 70/80%.

Jeżeli interesuje Cię temat fotowoltaiki i uważasz, że to dobre rozwiązanie dla Ciebie – zapraszamy do kontaktu z Maciejem Tyburskim, prawdziwym specjalistą do spraw związanych z odnawialnymi źródłami energii. Polecamy kontakt pod numerem telefonu: 600 909 812.

Compare Listings